Середня загальноосвітня школа №22 м. Кам'янське

 


« ПОДОРОЖ АЛЕЄЮ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ.»(УРОК З КУРСУ «ПРАКТИЧНЕ ПРАВО» ДЛЯ УЧНІВ 8 КЛАСІВ)

            Комунальний заклад «Середня загальноосвітня школа № 22»

                                               м. Дніпродзержинська.

 

 

 

 

   

 

       « ПОДОРОЖ  АЛЕЄЮ 

       ПРАВОВИХ ЗНАНЬ.»

 

        (УРОК З КУРСУ «ПРАКТИЧНЕ ПРАВО» ДЛЯ УЧНІВ 8  КЛАСІВ)

 

 

 

 

 

 

                                                                        Підготувала вчитель історії,

                                                                         спеціаліст ІІ категорії

                                                                         Кравченко Юлія Григорівна

 

 

 

 

                                Дніпродзержинськ  –  2015

                  

                 ПОДОРОЖ АЛЕЄЮ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ

)

Мета: узагальнити та поглибити знання учнів про права дитини на основі Конвенції ООН про права дитини;

формувати правові знання школярів, почуття власної гідності;

розвивати навички співпраці та взаємодопомоги;

виховувати високу правову культуру, почуття впевненості в собі.

Обладнання:         відео фрагменти, ілюстрації з прав

дитини,презентації робіт учнів.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань

Форма проведення уроку: урок – подорож

  Хід заняття:

I.       Мотивація діяльності:

Сьогодні, ми з вами відправимося в подорож по безкраїх просторах світового океану прав і обов’язків. Навчимося шанувати закони України, збагатимо свої знання з правової свідомості, будемо вчитися захищати себе від негативного впливу інших, поважати один одного, допомагати долати труднощі.

II.       Основна частина

І ЗУПИНКА «ЛЮДИНА - НАЙЦІННІШИЙ СКАРБ»

Завдання: давайте на початку пригадаємо: що таке права людини? Які документи створено в галузі прав?

Що таке Декларація? Конвенція?

У ч ител ь. Людина — найцінніший скарб. Кожен із вас — неповторна особистість, людина, яка живе сьогодні і саме такої більше на цій землі не­має, не було і ніколи не буде.

Видатний поет В. Симаненко так написав про неповторність кожного:

Ти знаєш, що ти людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя — єдина,

Мука твоя — єдина,

Очі твої—одні.

Більше тебе не буде Завтра на цій землі.

Інші ходитимуть люди,

Інші кохатимуть люди

 Добрі, ласкаві та злі.

Сьогодні усе для тебе:                                                 

Озера, гаї, степи.

І жити спішити треба,

Кохати спішити треба —

Гляди ж не проспи!

Боти на землі — людина,

І хочеш того чи ні —

Усмішка твоя — єдина,

Мука твоя — єдина,

Очі твої — одні.

Пройшло не одне тисячоліття, поки людство зрозуміло цю істину. Пройде не одне тисячоліття, коли людство зрозуміє цю істину, і пройде ще одне тисячоліття, коли людство, нарешті, прийме закони, які оберігатимуть дитину — найбільше наше багатство.

III.  ЗУПИНКА «ЦІ ПРАВА НАЛЕЖАТЬ ДИТИНІ»

Відеосюжет про життя дітей

Завдання : Чи повинні так жити діти?

Які документи створено для захисту прав дитини?

Які права мають діти?

Права людини починаються з прав дитини. Це підтверджено в Конвенції про права дитини. Цей документ створений для того, щоб захистити дитину і надати якнайкращі умови для розвитку та реалізації її прав.

IV.      ЗУПИНКА «ЛЮБІТЬ І ПІКЛУЙТЕСЯ ПРО МЕНЕ»

Завдання : Перегляньте фрагменти відео сюжетів та визначте чи порушуються тут права дітей, якщо так які?

Коментар для вчителя:

Порушується : право на освіту;

Право на рівність;

Право на сімю;

На захист від жорстокого поводження;

Право на медичне обслуговування;

На відпочинок і дозвіля.

Висновок:

 

 

                  «Куди звертатися по допомогу, коли порушуються твої права».,

                        До дорослих, яким довіряєш.

 До міліції за телефоном 102.

 До психологічної служби, скориставшись телефоном довіри.

 До опікунської ради у своєму районі.

До громадських організацій, що опікуються проблемами молоді

IV ЗУПИНКА «НЕРОЗДІЛЬНІСТЬ ПРАВ І ОБОВЯЗКІВ»

Крім прав діти мають і обов’язки. Відправляємося на зупинку обов’язків.

                        Завдання: назвати попарно «моє право - мій обов’язок»

                   Як бачите їх не так мало, щоб було легше, попрацюємо по групам.

                         Групова робота

                      (учням заздалегідь було дано завдання презентувати обов’язки дітей.)

I    група:

Які обов’язки дітей щодо навчання в школі?

II   група:

Які обов’язки дітей щодо правил поведінки В ШКОЛІ?

III   група:

Які обов’язки дітей щодо поводження на вулиці?

IV    група:

Які обов’язки дітей щодо старших, здоров’я, природи? (Презентація виконаної роботи групами)

V. ЗУПИНКА «ЯКІ ПРАВА ЩЕ ПОТРІБНІ ДИТИНІ»

                      Завдання:

                     Озвучте статті, якими б ви ще хотіли доповнити Конвенцію ООН з прав дитини.

VІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ.

Учитель читає  запитання  анкети

                       Відповідайте на питання ми будемо зовсім не словами «так» чи «ні», а вивішувати листочки

                      Питання складені на основі Європейської Конвенції з прав людини.

      1. У моєму класі учням гарантована безпека та особиста недоторканість

      2.   Усі учні мають однаковий доступ до класних заходів, свят .

     3. Коли виникають конфлікти, ми намагаємось їх вирішити ненасильницьким шляхом, шляхом переговорів

     4. Ніхто не зазіхає на моє місце або майно.

     5. Учням надається достатньо часу для відпочинку протягом дня .

      6. Я відповідально ставлюся до того, щоб однокласники поводилися таким чином, аби забезпечувались безпека і благополуччя всього класу.

 

VІІ. Підсумки

Подобається