Середня загальноосвітня школа №22 м. Кам'янське

 


«МИСТЕЦТВО ДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ.»

            Комунальний заклад «Середня загальноосвітня школа № 22»

                                               м. Дніпродзержинська.

 

 

 

 

                                               «МИСТЕЦТВО   

                                             ДАВНЬОЇ  ГРЕЦІЇ.»

 

                               (УРОК ІСТОРІЇ ДЛЯ УЧНІВ 6 КЛАСІВ)

 

 

                                                                                  Підготувала вчитель історії,

                                                                                  спеціаліст ІІ категорії

                                                                                   Кравченко Юлія Григорівна

 

 

 

 

 

                                      Дніпродзержинськ  –  2015

Тема:  МИСТЕЦТВО ДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ

Мета: скласти уявлення про мистецтво Стародавньої Греції, з ясувати особливості архітектури,скульптури і театру, описувати пам ятки Давньогрецького мистецтва;

Розвивати вміння аналізувати історичний матеріал,описувати пам ятки, готувати учнівський проект

Виховувати інтерес до історії, любов до мистецтва, сприяти розвитку навичок самостійної роботи.

Обладнання: ілюстративний та роздавальний матеріал, відео, презентація.

Основні поняття: пінакотека, Пропілеї, Парфенон, Ерехтейон, театрон, скене, орхестра.

Тип уроку: урок формування знань і навичок                                

                                 Хід уроку:

        І. Організаційний момент.

Добрий день! Сьогодні у нас незвичайний урок ми з вами відправляємось у віртуальну подорож .

       ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Куди саме ми відправимось дізнаємось з наступного сюжету

Перегляд відео

Отже на нас чекає віртуальна подорож в місто, яким пишалися афіняни.

Це місто Афіни, з його неперевершеними шедеврами  мистецтва.

        ІІІ. Оголошення теми уроку

Скажіть, будь ласка, чого ви очікуєте від нашої подорожі, про  що сподіваєтесь почути.

Вправа очікування:

 ІV. Вивчення нового матеріалу

Учитель. Що ж вирушаємо у подорож. Ми  прямуємо до високого пагорба в центрі міста. Це Акрополь. Ініціатором його став Перікл. А  до будівництва залучив свого друга Фідія

Перша зупинка  «Афінський Акрополь»

Найяскравішим свідченням розквіту архітектури Давньої Греції були храми. Храми  розташовувалися в центрі Акрополя або центральній площі. Грецькі храми мали прямокутну форму й були з усіх боків оточені колонами. Колони будували  в кількох стилях

Розповідь учня  або робота з підручником (с.175)

 

Учитель

Найяскравішою архітектурною пам’яткою Давньої Греції став комплекс будівель на Афінському Акрополі..

Розповідь екскурсовода (комплекс будівель Афінського Акрополя)

Словничок : Акрополь

                        Ерехтейон

                        Пінакотека – картина галерея

                         Пропілеї – мармурові сходи до Акрополя                   

Завдання.

1.     Визначте до якого стилю належать зображені колони.

Учитель.  Греки уславилися не лише архітектурою. Митці створювали статуї богів та героїв прикрашали храми рельєфами, увіковічнювали не лише державних діячів а й переможців олімпійських ігор.  

Далі відправляємось у храм скульптур.

Друга зупинка «храм скульптур»

У Греції жили видатні скульптори Фідій, Мирон та Поліклет.

Розповідь екскурсовода (Фідій статуя Афіни, Мирон  «Дискобол», Поліклет «Списник», Пракситель Афродіта)

Завдання: чому греки прагнули зобразити людину фізично досконалою ( оспівували лише красу людського тіла а не потворність, мужність, відвагу і міць)

1.     Установити імена скульпторів - авторів зображених нижче статуй

 

Учитель: Ми залишаємо Храм скульптур і направляємось в район керамік

Третя зупинка «Район керамік»

Розповідь екскурсовода  ( грецький вазопис)

-         Який стиль на вашу думку з явився раніше і чому ? (чорнофігурний, так як більш проста)

-         Чим відрізнялися чорнофігурний  вазопис від червоно фігурного. (чорнофігурний - розпис, для якого фоном слугував природний колір загартованої глини

   Червонофігурний – фоном був чорний колір а зображення мали колір загартованої глини )

Завдання:

1. Назвіть два типи вазопису 

        Четверта зупинка «Театр Діоніса »

Учитель. Яскравою сторінкою життя Афін є театральне мистецтво. На південному схилі Акрополя розташувався театр Діоніса куди ми зараз і прямуємо.

Розповідь екскурсовода (свята Діонісія,дифірамби,трагедії, комедії, театрон,

                                                 орхестра, скене).

Завдання: Які почуття,на вашу думку передають тогочасні маски.

Словничок

1.     Встановіть відповідність:

1.театрон            а)намет для перевдягання акторів

2.орхестра          б)майданчик,де відбувалася вистава

3. скене                в) місця для глядачів

Висновок вчителя: От і все підходить до кінця наша екскурсія. Греки пишались своїми досягненнями в мистецтві, пишалися своїм містом.

V.  Узагальнення знань.

Тестові завдання:

1.     Найдавніші колони,які уособлювали мужність і войовничість

А)іонічні

Б)коринфські

В)доричні

      2.  Центральна споруда Акрополя

           А) пропілеї

           Б) храм Ніки

           В) парфенон

        3. Ініціатор будівництва афінського Акрополя був:

            А) геродот

            Б) Фідій

             В) Перікл

       4. На місці суперечки Афіни та Посейдону за владу над Афінами збудований :

А)Храм Афіни

Б) Акрополь

В) Ерехтейон

5. Високий пагорб в центрі  міста

А)Ерехтейон

Б) Керамік

В) Акрополь

6. Атлет, зображений в момент розмаху перед киданням

А)Списник

Б) Діоніс

В) Дискобол

7.Урочисті пісні називаються:

А) театрон

Б) Діонісії

В)дифірамби

8. Спеціальні приміщення для вистав

А) театрон

Б) комедія

В) театр

   VІ. Рефлексія

Вправа мікрофон

Давайте ще раз пригадаємо:

 1. Які місця ми сьогодні відвідали?

2.     Про що дізналися?

3.      Що зацікавило?

 

VІІ. Підсумки:

 

Мистецтво Давньої Греції досягнувши високого ступеню розквіту в подальшому справила величезний вплив на культуру всього світу

Очікування: 1. Чи справдились ваші очікування?

Оцінювання:

       УІІІ, Домашнє завдання: параграф 36, підготувати кросворд  до теми уроку.

 

 

Подобається